Last edited by Goltilkree
Thursday, August 6, 2020 | History

1 edition of Źan źun Me ri bka" gter gñis kyi sgrub pa las tshogs bcas pa"i gsun pod found in the catalog.

Źan źun Me ri bka" gter gñis kyi sgrub pa las tshogs bcas pa"i gsun pod

Źan źun Me ri bka" gter gñis kyi sgrub pa las tshogs bcas pa"i gsun pod

a collection of texts from the Źaṅ źuṅ sñan rgyud and the rediscoveries of Gter-ston Khu-tsa Zla-"od concerned with the propitiation of the Bonpo deity Me-ri. Reproduced from a lithographic ed. prepared in Delhi about 1950 by Khyuṅ-sprul "Jigs-med-nam-mkha"i-rdo-rje by Tenzin Namdak. [Text in Tibetan]

 • 114 Want to read
 • 32 Currently reading

Published by Distributor: Tibetan Bonpo Monastic Centre, New Thobgyal, H.P. in [Delhi] .
Written in English

  Subjects:
 • Bon (Tibetan religion),
 • Me-ri (Buddhist deity)

 • Edition Notes

  ContributionsGter-ston Khu-tsa Zla-"d, "Jigs-med-nam-mkha"i-rdo-rje, Khyuṅ-sprul, 1897-1956
  Classifications
  LC ClassificationsBL1943 B6 Z25 1973
  The Physical Object
  Pagination1 v. (unpaged)
  ID Numbers
  Open LibraryOL18486151M

  Pas takimit asnjë prej tyre nuk preferoi që të fliste për mediatm, duke lënë enigmë dyshimet nëse do të njihen apo jo zgjedhjet pa opozitën. Audrey Glover ka takuar të martën kryeministrin Edi Rama lidhur me mbajtjen e zgjedhjeve të 30 qershorit dhe krizën politike në Shqipëri, po as nga takimi mes tyre nuk janë mësuar detaje. Milaim Zuzaku, do të jetë trajner i Dritës edhe për edicionin / Trajneri që e shpëtoi skuadrën nga Gjilani në ndeshje të barazhit, ka kontratë me klubin edhe për një vit dhe do të vazhdojë të jetë në.

    A kwanakin nan sunan Malam Musa Usman Maigadi, dan asalin kauyen Gyallijammi da ke Karamar Hukumar Birniwa a Jihar Jigawa ya mamaye kafafen watsa labarai musamman na sadarwar zamani inda aka ce ya ki tayin yi gina masa gida ya zabi a yi wa kauyensu rijiyar burtsatse a matsayin godiya gare shi bayan ya bar aiki da wani Ba’indiye da . Kungiyar Amnesty International ta zargi wasu shugabannin sojojin kasar Bama 12 da aikata laifin cin zarafin dan Adam kan tsirarrun Musulmi 'yan kabilar Rohingyas a jihar rakhine a

  Rina ngrit temperaturat me fotot e fundit nga plazhi E thotë Penadrovski: Ideja për kryeministër shqiptar në Maqedoni e realizueshme LDK-ja, nga Vjosa Osmani te Driton Selmanaj Shkon në mbi 1, numri i punëtorëve të infektuar me Covid në një thertore në Gjermani.   Je, kama ni kweli huongeza vipi nguvu za kiume? Nguvu za kike je? Kwa nini karanga mbichi na sio zilizokaangwa? Wengine husema mchanganyiko wa ngisi, garlic na asali mbichi huzidisha nguvu za kiume, ni kweli nayo hii? Kwa nini isiwe asali nyingine? Isije ikawa ni promotion ya biashara hizo.


Share this book
You might also like
Tempy French.

Tempy French.

The 2000 Import and Export Market for Wire Products and Fencing Grills in Sweden

The 2000 Import and Export Market for Wire Products and Fencing Grills in Sweden

Security in Iraq

Security in Iraq

Modern Greek reader

Modern Greek reader

Roses all the way.

Roses all the way.

Foreign workers in a Soviet tractor plant

Foreign workers in a Soviet tractor plant

Power of Appleworks Database, Spreadsheet, Word Processing (The Power of--)

Power of Appleworks Database, Spreadsheet, Word Processing (The Power of--)

McAlpines gazetteer and guide of the Maritime Provinces, Nova Scotia, New Brunswick and Prince Edward Island

McAlpines gazetteer and guide of the Maritime Provinces, Nova Scotia, New Brunswick and Prince Edward Island

Americas own horse breeds

Americas own horse breeds

Archaeological researches in Palestine during the years 1873-1874

Archaeological researches in Palestine during the years 1873-1874

Exercise anxiety of trained asthmatic and nonasthmatic middle school females

Exercise anxiety of trained asthmatic and nonasthmatic middle school females

Źan źun Me ri bka" gter gñis kyi sgrub pa las tshogs bcas pa"i gsun pod Download PDF EPUB FB2

Byan-gter 'don-cha'i-skor Stod-cha Sgrub-skor rnam-gsum yan-lag-dan bcas-pa dnos-grub mchog-sbyin zhes-bya-ba bzhugs-so and Byan-gter 'don-cha'i-skor Smad-cha Bka'-dgons phur-gsum yan-lag-dan bcas-pa phrin-las kun-'grub ces-bya-ba bzhugs so; 2 Volumes / Nub-ri-ba Chos-kyi Nyi-ma Rin-po-che (Ed.).

Mungesa e informacioneve dhe kosto ka nxjerrë nga tregu dy ilaçe me bazë kanabisi. Bëhet fjalë për produktet e Epidyolex që rekomandohej për dy lloje të rralla të epilepsisë dhe llakut Sativex, që përdorej për lehtësimin e spazmës së muskujve për personat që vuajnë nga skleroza.

Derisa shumica prej nesh mezi arrijmë ta prekim me gjuhë hundën, një burrë në fakt mund ta prek ballin. Bëhet fjalë për Yagya Bahadur Katuwal, vjeç, që punon si shofer autobusi, i cili fal talentit të rrallë ka arritur të bëhet i famshëm në vendlindjen e tij, pasi miqtë filluan të publikojnë në rrjetet sociale [ ].

Kur të tentoni të flini, drita është armiku më i madh. Nëse jeni në dhomën me shumë dritë, prodhimi i melaninës do të ngadalësojë. Prandaj, dhoma e gjumit le të jetë plotësisht në errësirë, e nëse shkoni në tualet, mos ndizni dritë.

Mos u sillni nëpër shtrat. Kryeministri Rama teksa po fliste për Vettingun në Kuvend sulmoi me tone të ashpra edhe një gjyqtar që ka abuzuar "Mbrojti burrin që e ka bërë gruan gjysmë njeriu", zbulohet gjyqtari për të cilin foli Rama në Kuvend.

TIRANE – Edhe pse mijëra hektarë tokë, dhjetëra banesa e qindra kokë bagëti u mbytën nga uji, për zëvendës/ministrin e Bujqësisë Alban Zusi, nuk ka arsye për të shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në vend. Në një lidhje telefonike me “News24”, Zusi tha se gjendja e jashtëzakonshme shpallet kur ka jetë apo prona në rrezik.

“Gjendja. Në rubrikën tonë të përjavshme “Në kuzhinë me gjyshen” sot do t’ju prezantojmë me një tjetër sekret të gjyshes. Besoj se edhe ju e keni problem nxirjen e shpejtë të patateve apo karrotave të qëruara, të cilat nuk durojnë aspak.

Por metoda e gjyshes do t’ju shpëtojë nga kjo gjë, ndiqni hapat e mëposhtëm: i keni qëruar patatet dhe karrotat futini në ujë. Lampard i ashpër me Liverpoolin: Mos jini shumë arrogantë, një titull e keni fituar Sane konfirmon se Havertz do t’i bashkohet Chelseat Kur nis dhe përfundon sezoni i ri /21 në La Liga, Serie A dhe Bundesligë.

E ardhmja e Ibrahimovicit vendoset më 2 gusht, thotë Pioli. Kya aap es baat se waqif hen keh Musht Zani (مشت زنی) yani muth marne se kya nuksan hota hai agar nahi to janiye es tehreer mein muth marne ke 26 nuksanat.

Xhorxh Bekali, kishte 4 fëmijë, njëri prej të cilëve ishte edhe babai i presidentit të Steauas, i cili u martua me një vajzë rumune duke sjellë në jetë Xhixhin. Një histori e mbushur plot me vuajtje dhe sakrificë, teksa xhaxhai i bosit të Steauas, Thoma Bekali bëri burg dhe u torturua për shkak se nuk dëshironte të tradhtonte.

TIRANË- Vijojnë ndryshimet në nivel rash në kabinetin qeveritar Rama. Mësohet se posti i res së Integrimit i është besuar Eralda Methasanit, ndërsa në postin e rit të Arsimit është emëruar Redi Shtino.

Ndryshime ka pasur edhe tek ministria e Mjedisit, ku në postin e rit është emëriar Kledi Xhaxhiu. Në ministrinë e Drejtësisë postin.

Îbrahîm Osman Çavkaniya kana hebûnê, dergûşa şaristaniyê me. Bizrê min bi lêdana zêrîn re, ji çirûska nûranî peyda bû. Afirîna aqût a miskîn im, bi evînî diherikim girava jînê. Min roj naskir jê re kemberbest bûm, agir dît bi pîrozî parast.

Min dendik xist binê axê, qudret û bereketa zayinê naskir. Beriya her kesî. Gilgit Buddhism. Bhayshajyaguru-sutra - Free ebook download as PDF File .pdf), Text File .txt) or read book online for free. Gilgit Buddhism. Bhayshajyaguru-sutra.

Te daye me ev horî. Mîrmeleka bir jorî. 4-Sirûdîn kenok: ev sirûd weke rexnedayînekê ne, bi şîwazekî komîdî hatine ristin, wek mînak sirûda Mamhecî. Mamheciyê mamhecî. Simbêlsoro narincî.

Bi Fatê re zewicî. Tiştek xwar û beecî. Dem û. Vetëm Kina ka afërsisht 60 milionë turistë në vit Nuk është çudi Njerëzit tërhiqen nga arkitektura, natyra dhe kultura e saj Ju ndiheni në një botë krejtësisht të ndryshme dhe mund të humbisni brenda saj Bright Side na tregon disa fakte vërtetë interesante nga Azia dhe nëse një ditë vendosni t’i vizitoni këto vende, na kujtoniKa disa sekrete për rininë e përhershme.

Book Wars Pod BurgerHub Physical Education Rio16 OS i Korruption Core Connections - Video Civil Liberties - Tracks. Featured software All software latest This Just In Old School Emulation MS-DOS Games Historical Software Classic PC Games Software Library. Internet Arcade. Top. Avokat, Tomë Gashi, ka thënë se në të ardhmen nuk do të dihet se kush ka kryer krime në Kosovë, serbët apo shqiptarët.

“Bota do të na sheh në të ardhmen, a kanë kryer krime serbët nëa vranë 15 mijë veta serbët, pretendimi do të jetë se kush ka kryer krime serbët apo [ ]. Listen Gold AG ft. Ymer Bajrami - Zani i Koshares on Shkarko Muzik Shqip mp3 falas. #rtvoraKryebashkiaku i Vaut të Dejes, dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, Mark Babani ka përgënjeshtruar akuzat e opozitës se ai ka qenë i arrestuar në Itali për vjedhje.Në një intervistë për RTV Ora, Babani u shpreh se akuzat e opozitës janë të sajuara qëllimisht, për të ulur imazhin e tij, duke theksuar se ai nuk ishte arrestuar asnjëherë.?Unë kam lindur Mark.

është portal informativ në gjuhën shqipe i fokusuar kryesisht në mbulimin me lajme dhe informacione nga Maqedonia.

Ky portal u themelua më 1 Gushtme qëllim që të bëhet një medium i besueshëm, i pa-anshëm politikisht, i pavarur dhe duke synuar gjithmonë që me ndershmëri të zhvillojë detyrën e një mediumi të dashur për lexuesin shqiptar.

Në fakt, këtë video me gjasë do duhej ta kishin parë policia. Baby G ka hedhur një video në Instagram ku shihet se natën vonë, në Prishtinë, po gjuante me një armë zjarri. Madje, këngëtarja dukej e lumtur derisa bënte këtë veprim.

Sipas shkrimit që la në video, kjo gjuajtje është mesazh për ata që [ ].Me yasa ba zaka kashe kanka ba? Aboki, Allah na tsaye a shirye ya gyarta abin da ya fashe “kamar, rai da kake da shi yanzu, da kake so ka ƙare ta kashe kan ka.

Annabi Ishaya ya rubuta: “ Ubangiji ya saukar mani da zaɓe ni, ya aike ni domin in kawo albishir mai daɗi ga talakawa, in warkar da waɗanda suka karai a zuci, inyi.

Tsohon Gwamnan Jihar Zamfara, Alhaji Abdul’aziz Yari, ya ce duk wanda ya san cewa ya yi sata, ko rub-da-ciki a kan dukiyar jama’a, to don Allah ya zo ya tona masa asiri. Alhaji Abdul’aziz Yari, ya ce ko ma wane ne, to ya kawo hujja .